czwartek, 15 maja 2014

196. Zrzutka na Warszawa Czyta 2014

Kochani,

jeśli jeszcze nie wiecie, co to jest Warszawa Czyta, to szybciutko wchodźcie na ten link i się dowiadujcie. To cudowna oddolna akcja, której celem jest zamiana Warszawy w wielki klub dyskusyjny. W tym roku jako książkę-bohaterkę wybraliśmy Niewidzialne miasta Italo Calvino.

Książka tylko pozornie nie jest związana z Warszawą - jej forma i treść pozwalają na tak wiele odniesień i nawiązań, że mnie się już wszystko kojarzy z Warszawą. Albo z Calvino.

Akcja właśnie trwa (do niedzieli!). Codziennie kilka wydarzeń w różnych fajnych miejscach warszawskich. Spacery, warsztaty, wykłady i inne rysowanie albo gry miejskie. Wycieczka rowerowa. Teatr improwizowany. Koncert. I wiele jeszcze innych akcji, o których możecie przeczytać na naszej stronie i na facebooku, rzecz jasna.

Warszawa Czyta nie ma finansowania z dotacji, organizuje to grupa pasjonatów i szaleńców (ale nie mówcie im, że tak nas nazwałam!). Nasz budżet składa się przede wszystkim ze zbiórki crowdfundingowej na Polak Potrafi. I ta zrzutka kończy się za dwadzieścia parę godzin. Cel minimum został osiągnięty, ale wiadomo jak to z budżetami bywa - rozrosło nam się i bardzo by się przydało więcej pieniędzy. Na wydruki, plakaty, materiały do warsztatów i inne takie. W zamian za udział w zrzutce można dostać fajne gadżety (ja to w szczególności poluję na torbę Warszawa Czyta i przypinki, rzecz jasna).

Jeśli chciałbyś dołączyć do naszej zrzutki, to teraz jest ten moment. Za chwilę będzie za późno :)

No i przyjdź na jakieś wydarzenie. Jutro na przykład będzie slam w MiTo.  O 20.00.
I ja tam będę.

A na deser zdjęcie z zeszłorocznego vlakatowania na Puławskiej.
Wtedy żeśmy czytali Cwianiary Sylwii Chutnik.
Pamiętacie?


1 komentarz: